Markízy

Markízy sa vďaka svojmu poslaniu poskytovať ľudom tieň tešia veľkej obľube. Rôzne typy modelov, prevedení a farebných kombinácií ponúkajú možnosť širokého výberu pre každého. Výber záleží len od zákazníka, jeho vkusu, technických požiadaviek a možností montáže.

Ovládanie markíz je veľmi jednoduché, väčšina sa ovláda kľukou. V súčasnosti sú však často kľuky nahradzované motorickým ovládaním s diaľkovým ovládaním a veterným senzorom.

Medzi najčastejšie používané patria výsuvné markízy . Sú vhodné na zatienenie výkladov, lodžií, ale aj terás rodinných domov. Prevedenie nosnej konštrukcie je robustné, výsuvné ramená sú vyrábané v rozličných dĺžkach a sú pevné, aby dokázali zatieniť aj skutočne veľké plochy. Výsuv markízy preto dokáže byť až 5,10 m. Látky používané na markízy sú špeciálne impregnované leakrylové tkaniny. Sú farebne stále, majú antistatickú úpravu a sú odolné voči poveternostným vplyvom. Látky prechádzajú protiplesňovou úpravou. Ich životnosť je 10 rokov, potom sa látka dá jednoducho vymeniť za inú.

Ďalší typ najčastejšie objednávanej markízy je sklopná balkónová markíza, ktorá je určená hlavne pre montáž do klasických panelákových balkónov. Poskytujú vynikajúcu ochranu pred slnečnými lúčmi v horúcich letných mesiacoch a tým rozšíria možnosti využitia priestoru stiesnených bytov. Perfektne odolajú aj vetru a neuškodí im ani dážď.


Fotogaléria